بــســـتـــن
پـنـجــــــره

5 تا از بهترین موزه های اروپا

خواندن 3 دقیقه
18 اسفند 1401 | 13:01
18 اسفند 1401 | 13:01
خواندن 3 دقیقه

موزه‌ها، یکی از برترین جاذبه‌های گردشگری در سراسر دنیا هستند. تمامی آثار هنری و تاریخی خارق‌العاده در موزه‌ها گردآوری شده‌اند. جذابیت‌های متعددی که در موزه‌ها وجود دارد، همواره باعث جذب علاقمندان از همه نقاط دنیا به شهرهایی می‌شود که این موزه‌ها در آنها واقع هستند. با طاووس گشت همراه باشید.

لوور، فرانسه

لوور بزرگ‌ترین و معروف‌ترین موزه جهان و از جاهای دیدنی پاریس است. این موزه هر ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند و تا قبل از شیوع کرونا سالانه میزبان هفت تا ۱۰ میلیون بازدیدکننده بود. در لوور، آثار هنری ارزشمندی از دوره‌های تاریخی مختلف همچون مجسمه‌های مصر باستان، پرتره‌های باروک و نقاشی‌های مدرن نگهداری می‌شوند. این موزه با قرار گرفتن در کرانه رود سن یکی از زیباترین مناظر پاریس را دارد.

ریکس، هلند

موزه ریکس یا ملی آمستردام معروف به موزه امپراتوری در شهر آمستردام هلند قرار دارد که به عنوان بزرگ‌ ترین موزه هلند و غنی ترین موزه اروپا شناخته می شود. این موزه به آثار فرهنگی و هنری اختصاص دارد که در میدان موزه آمستردام قرار گرفته و با ۸۰۰۰ اثر هنری یکی از ارزشمندترین بناهای هلند شناخته شده است.

موزه بریتانیا، انگلستان

خیابان گریت راسل در منطقه بلومزبری لندن، ۲۶۰ سال است که دومین موزه پر بازدید دنیا را در دل خود جای داده است. موزه بریتانیا (British museum) یکی از وسیع‌ترین و غنی‌ترین موزه‌های جهان با ۸ میلیون گنجینه و آثار باستانی دائمی از بسیاری از فرهنگ‌ها و کشورهای جهان است. این آثار از زمان پیدایش انسان یعنی حدود دو میلیون سال قبل تا به حال، جمع آوری شده اند.

موزه‌ واتیکان، واتیکان

موزه واتیکان مربوط به قرن شانزدهم بوده و دارای ساختمانی پیچیده است و بر روی چند هکتار زمین قرار گرفته است. در این موزه قطعات بسیار زیادی نگهداری می‌شوند که می‌توانید ساعات بسیار زیادی را صرف تماشای آن‌ها کنید.

آرمیتاژ، روسیه

موزه آرمیتاژ در شهر سن پترزبورگ روسیه قرار گرفته است. این موزه جزو ۵ موزه برتر جهان شناخته شده است. مجموعه کم نظیری از دوره های مختلف تاریخی و امپراتوری سزارهای روس در این موزه به طرز زیبایی روایت شده اند.

برای سفر به اروپا و رزرو و خرید تور های داخلی و خارجی، به وبسایت طاووس گشت مراجعه کنید.

همچنین می توانید با شماره های ما تماس بگیرید.

09137547969

03136277662