بــســـتـــن
پـنـجــــــره

10 مورد از زیباترین پارک های ملی جهان، قسمت اول

خواندن 3 دقیقه
28 بهمن 1401 | 00:36
28 بهمن 1401 | 00:36
خواندن 3 دقیقه

پارک ملی به منطقه ای گفته می شود که ذخایری از زمین های طبیعی، نیمه طبیعی یا توسعه یافته را شامل می شود و به همین دلیل از آن محافظت می شود. این پارک ها یک ایده داشته و آن هم حفاظت از طبیعت وحشی برای نسل های بعدی به عنوان یکی از نماد های کشور است. با طاووس گشت همراه باشید تا 10 مورد از زیبا ترین پارک های جهان را با هم مرور کنیم.

پارک ملی ایگواسو، آرژانتین و برزیل

در مرز کشور آرژانتین و برزیل یک آبشار نعلی شکل به نام آبشار ایگواسو وجود دارد که قسمتی از آن در کشور برزیل و قسمتی دیگر از آن در آرژانتین قرار گرفته است و از آن به عنوان یکی از بزرگترین پدیده‌های طبیعی جهان نام برده می‌شود. فضای پیرامون این آبشار را پارکی به نام ایگواسو فرا گرفته است که آن هم میان خاک این دو کشور قرار گرفته و با چشم‌انداز جذاب خود طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد.

پارک ملی سرنگتی، تانزانیا

پارک ملی سرنگتی در شمال تانزانیا قرار دارد و یکی از مقاصد کلاسیک سافاری آفریقا به‌شمار می‌رود. این پارک از علف‌های کوتاه و درختان پراکنده تشکیل شده است و به لطف آن‌ها مکانی مناسب برای گورخرها و سایر چهارپایان محسوب می‌شود.

پارک ملی بنف، کانادا

پارک ملی بنف کانادا اولین و قدیم ترین پارک ملی این کشور است که با وسعت تقریبی ۶ هزار ۶۵۰ کیلومتر مربع در رشته کوه های راکی جا خوش کرده است. این پارک به اندازه ای حیرت آور و خارج از تصور است که در فهرست میراث جهانی یونسکو هم ثبت شده است و هر ساله میزبان گردشگران زیادی از سراسر جهان است.

پارک ملی کروگر، آفریقای جنوبی

کروگر بزرگ‌ترین پناهگاه حفاظت از حیوانات در آفریقای جنوبی است. از ۲۱ کمپ تفریحی، ۲ منزلگاه انحصاری و ۱۵ پناهگاه سیاحتی اکتشافی تشکیل شده است. شمار زیادی از گونه‌های نمادین جانوری آفریقا، از پلنگ و فیل آفریقایی گرفته تا کرگدن و بوفالوی آفریقایی را در خود جای داده است. محل زندگی بیش از ۱۴۷ گونه‌ی مختلف پستاندار آفریقایی است.

پارک ملی یوسیمیتی، آمریکا

یوسیمیتی در شمال کالیفرنیا قرار دارد و یکی از شناخته‌شده‌ترین جاذبه‌های طبیعی آمریکا به‌شمار می‌رود. جنگل‌های سرسبز، دریاچه‌های آبی و نهرهای شفاف این پارک در فصل زمستان همگی سفید‌پوش می‌شوند و منظره‌های شگفت‌انگیز، دسته‌های پرندگان و صخره‌های معروف آن سالانه میلیون‌ها بازدیدکننده را به خود جذب می‌کند.

برای رزرو و خرید تور های خارجی و داخلی به وبسایت طاووس گشت مراجعه کنید.

همچنین می توانید با شماره های ما تماس بگیرید.

09137547969

03136277662