بــســـتـــن
پـنـجــــــره

10 مورد از زیباترین پارک های ملی جهان، قسمت دوم

خواندن 3 دقیقه
30 بهمن 1401 | 14:03
30 بهمن 1401 | 14:03
خواندن 3 دقیقه

پارک ملی به منطقه ای گفته می شود که ذخایری از زمین های طبیعی، نیمه طبیعی یا توسعه یافته را شامل می شود و به همین دلیل از آن محافظت می شود. این پارک ها یک ایده داشته و آن هم حفاظت از طبیعت وحشی برای نسل های بعدی به عنوان یکی از نماد های کشور است. با طاووس گشت همراه باشید تا 10 مورد از زیبا ترین پارک های جهان را با هم مرور کنیم.

پارک ملی فوجی هاکونه ایزو، ژاپن

فوجی هاکونه ایزو ، پارکی‌ ملی است که در توکیو ، استان شیزوئوکا واقع شده‌است. از ویژگی های بارز این پارک این است که کوه فوجی ، کوه‌های هاکونه ، شبه جزیره ایزو، جزایر ایزو در این پارک ملی واقع شده‌اند. این پارک بخاطر داشتن کوه‌های آتشفشانی، دریاچه، جزایر زیبا، جنگل آئوکیگاهارا که به دریای درختان نیز شهرت دارد. آبشار شیراایتو، تالاب کودانوکی و حمام آب معدنی از نظر جاذبه‌های گردشگری غنی است.

پارک ملی رودخانه‌ی گویلین و لی جیانگ، چین

در شهر گویلین ۴ دریاچه وجود دارد و همینطور کوه های آهکی سبزپوشی که توانسته اند چهره ی شهر را بسیار دلچسب و دیدنی کنند. این خود یکی از دلایلی است که گردشگران شهر گویلین در چین را برای سفر خود انتخاب می کنند. اما آن چیزی که باعث شده این شهر بر سرزبان ها بیافتد و جذابیت ویژه ای داشته باشد رودخانه لی است. این روخانه به اندازی برای مردم چین مهم است که تصویر آن را بر روی اسکناس های ۲۰ یوانی خود قرار داده اند.

پارک ملی کاکادو، استرالیا

کاکادو یکی از این مناطق حفاظت شده است که توسط دولت استرالیا به‌ عنوان یکی از مقاصد برتر گردشگری به آن توجه ویژه در این کشور می شود. به منظور دسترسی به پارک کاکادو در استرالیا تنها لازم است که چند ساعت رانندگی کنید و از داروین پایتخت قلمرو شمالی استرالیا به این پارک برسید.

پارک ملی سوئیس، سوئیس

پارک ملی سوئیس در شرق سوئیس واقع شده است و بخشی از ذخیره‌گاه‌های زیست‌کره یونسکو به شمار می‌رود. با افتتاح در آگوست سال ۱۹۱۴، پارک ملی سوئیس یکی از قدیمی‌ترین پارک‌های ملی در اروپا محسوب می‌شود. این پارک با مساحتی معادل ۱۷۲ کیلومتر مربع، بزرگ‌ترین منطقه حفاظت‌ شده در کشور است. سطح بالای حفاظت در پارک ملی سوئیس مانع از روشن کردن آتش، خروج گیاه یا حیوان از پارک، ورود سگ و آسیب زدن به بافت طبیعی می‌شود که همین امر نیز آن را در لیست ذخیره‌گاه طبیعی محدودشده قرار داده است.

پارک ملی لیک دیستریکت، انگلیس

لیک دیستریکت مشهورترین پارک در لندن است که میلیون ها نفر از آن هر ساله بازدید می کنند. این پارک با مساحتی در حدود ۸۸۵ مایل مربع در شمال غربی انگلیس در شهر کامبریا واقع شده و با دریاچه های فیروزه ای، تپه های سرسبز و گل هایی زیبای رنگارنگ احاطه شده است.

برای رزرو و خرید تور های خارجی و داخلی به وبسایت طاووس گشت مراجعه کنید.

همچنین می توانید با شماره های ما تماس بگیرید.

09137547969

03136277662