بــســـتـــن
پـنـجــــــره

10 مقصد جذاب برای سفر در کریسمس _ بخش دوم

خواندن 4 دقیقه
19 آذر 1401 | 06:41
19 آذر 1401 | 06:41
خواندن 4 دقیقه

کریسمس جشنی سالیانه در شروع سال جدید میلادی که با تولد حضرت مسیح همزمان است و مسیحیان هر ساله در سراسر جهان این ایام را جشن می گیرند.
همیشه یکی از جذابیت های سفر این بوده که با آداب رسوم آن منطقه آشنا شویم. این باعث می شود هم از سفر لذت ببریم و برایمان خاطره انگیز رقم بخورد و هم از فرهنگ آنجا قرض بگیریم و سعی کنیم زندگی بهتری داشته باشیم. خوب چه زمانی بهتر از کریسمس که کشور های مسیحی نشین سنگ تمام میگذارند و تمام شهر رنگ و بوی این جشن سالیانه را می گیرد.
در این مقاله ما سعی کردیم 10 شهر برتری که می توان برای سفر در این ایام انتخاب کرد را برای شما فهرست کنیم. برای سفر به هر کدام از این مقاصد نیز کافیست در وبسایت طاووس گشت ثبت نام کنید و از سفر خود لذت ببرید.

6. دابلین- ایرلند

یکی از مکان های جذاب برای سفر در کریسمس دابلین ایرلند است. این مکان پیشنهاد جذابی برای سفر در این ایام به شمار می رود چرا که تمام شهر رنگ و بوی کریمس گرفته است و همچنین سرودخوانی های بزرگ و عظیمی در کلیسای جامع سنت پاتریک وجود دارد. پیست های یخی بزرگی آماده جشن سال نو میلادی هستند. اگر علاقه مند به اسکی باشید، اینجا بهشت شما در کریسمس است.

دابلین به قلعه های صخره ای و چشم انداز بینظیرش معروف است و خانه اسکای و خانه شهری باگوت کورت از مهم ترین بوتیک هتل های دابلین در زمان کریسمس به شمار می رود.

7. سالزبورگ-اتریش

یکی از مقاصد اروپایی که برای سفر در کریسمس مناسب به شمار می رود، سالزبورگ اتریش است. سالزبورگ اتریش با سنت های جذاب و اصیل، به استقبال بسیاری از گردشگرهای بی شمار برای سال نو می رود. اگر دوست دارید بوی شیرینی زنجفیلی را در کریسمس در اروپا تجربه کنید، سالزبورگ را انتخاب کنید. این شهر یک بازار سنتی با انواع صنایع دستی و شیرینی های مخصوص برای کریسمس را دارد. نمای بناهای قدیمی با معماری باروک همه در این شهر به رنگ کریمس در می آیند و جلوه ای زیبا برای گردشگران دارد. بابانوئل در شهر راه می ورد و آواز می خواند و هدایایی به کودکان می دهد. این شهر زادگاه موتزارت است و در تمامی شهر موسیقی کلاسیک را می شنوید.

8. برلین-آلمان

بی شک یکی از مکان های جذاب برای سفر در کریسمس برلین آلمان است .برلین آلمان که در آن شما نورپردازی های زیبایی را می بینید، ترکیبی از جشن های فرهنگی و شبانه است. در شهر برلین از اواسط نوامبر تا نیمه ژانویه باغ گیاه شناسی برلین باز است و می توانید از گردش در میان این باغ های نورانی لذت ببرید. در برلین بازار های زیادی وجود دارد که از تخفیف ویژه کریسمس هم برخوردار است. موزه های نمادین تا غروب باز هستند و ساعت کار خود را افزایش می دهند. زندگی شبانه در بین اهالی شهر موج می زند و برف و درخت کریسمس در جای جای شهر دیده می شود. اگر در انتخاب مقصد خود هنوز شک دارید، برلین یکی از انتخاب های خوب اروپایی برای شماست.

9. رم-ایتالیا

رم مقصدی برای کسانی است که جشن های سنتی کریسمس را دوست دارند. یکی از بزرگترین درخت های کاج کریسمس که در مکان تاریخی به نام کولوسئوم تزئین می شود در این شهر قرار دارد که زیبایی وصف نا شدنی دارد و می تواند انتخاب بازدیدی شما در زمان کریسمس باشد.

در رم مجموعه ها و بناهای تاریخی و موزه ها حال و هوای سال نو را دارند. یکی دیگر از مراسم های باشکوه در رم، مراسم عبادت نیمه واتیکان است که بزرگترین برگزار کننده ی مراسم مذهبی مسیحیان در کریسمس است. در رم ایتالیا شما می توانید بهترین غذا های ایتالیایی را در شب کریسمس و در ایام تعطیالت سال نو امتحان کنید. اگر دوست دارید مراسم عبادی کلیساهای بزرگ را ببینید و مجموعه های تاریخی را مشاهده کنید، رم یکی از بهترین انتخاب هاست.

10. پاریس-فرانسه

یکی دیگر از مکان های اروپایی جذاب برای سفر در کریسمس، پایتخت فرانسه یعنی پاریس است. این شهر از اوایل دسامبر آذین بندی و چراغانی می شود. قطعا دیدن برج ایفل غرق در نور تزئینات کریسمس جذاب است. در تمامی شهر پاریس تزئینات کریسمس و تعطیلات سال نو دیده می شود. مراکز خرید شانزه لیزه هم تخفیف های قابل توجهی در روزهای پایانی سال دارند. اطراف برج ایفیل و خیابان نوفل لوشاتو یکی از پرشورترین مکان ها برای تجربه کریسمس و سال نو میلادی است.

دیزنی لند در این شهر قرار دارد و مکانی با شکوه به خصوص برای بچه ها است.کلیساهای بزرگ پاریس دارای مراسم عبادی در شب کریسمس و روز ۲۵ دسامبر هستند که جذابیت زیادی دارد.

در نهایت ما 10 مقصد گردشگری با رنگ کریسمس معرفی کردیم. شما می توانید با ورود به وبسایت طاووس گشت و رزرو تور های جذاب کریسمس از این ایام نهایت استفاده را ببرید.

همچنین می توانید با شماره های ما تماس بگیرید.

09137547969

03136277662