بــســـتـــن
پـنـجــــــره

قوانین عجیب کشور ها

خواندن 4 دقیقه
2 اسفند 1400 | 09:25
2 اسفند 1400 | 09:25
خواندن 4 دقیقه

برخی از کشورها هستند که دارای قوانین عجیب و خاصی هستند. این قوانین به قدری شگفت انگیز هستند که باعث شده تا شاهد به وجود آمدن لیستی از این قوانین کشورها باشیم. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به لیست قوانین عجیب کشورها انداخته و در رابطه با این قوانین توضیحات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید.

یکی از موضوعات بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که در کشورهای مختلف با توجه به فرهنگ ها و آداب و رسوم آن ها، شاهد قوانین و مقررات گوناگونی هستیم. وجود این قوانین باعث به وجود آمدن نظم شده و سبب می شود تا افراد بتوانند متناسب با این قوانین و هنجارها در جامعه زندگی کنند.

قوانین مربوط به مبارزه با چاقی در هند

یکی از قوانین عجیب دنیا در ایالت کرالا هند است که برای مبارزه با چاقی، مالیات خاصی بر روی غذاهایی چرب مثل پیتزا، همبرگر، انواع فست فود و… تصویب شد. این قانون باعث شد تا قیمت این غذاها افزایش پیدا کرده و مردم کمتر سمت این غذاها بروند.

پخش موسیقی از رادیوهای کانادا 

مردم کانادا بسیار وطن پرست بوده و فرهنگ خود اهمیت می دهند. به همین خاطر تمامی شبکه های رادیویی کانادا باید حداقل ۳۵ درصد برنامه خود را از خواننده هایی پخش کنند که کانادایی هستند.

قانون اتمام بنزین در بزرگراه های آلمان

یکی از قوانین عجیب کشورها آن است که بنزین تمام کردن در بزرگراه های آلمان غیر قانونی است. در واقع به دلیل آن که پیاده روی در کنار بزرگراه و حتی ایستادن در حاشیه آن خطرناک است شاهد این قانون عجیب در آلمان هستم.

قانون کوه نوردی برهنه در سوئیس

تا چند سال گذشته در کشور سوئیس مرسوم بود که برخی گردشگران، به صورت برهنه در این کشور کوهنوردی می کردند. به همین دلیل دولت سوئیس این کار را غیر قانونی اعلام کرد.

جویدن آدامس در سنگاپور 

دولت سنگاپور سالانه ۱۵۰ هزار دلار برای پاک کردن آدامس های چسبیده در خیابان و اماکن عمومی هزینه می کند و به همین دلیل جویدن، خرید، فروش، تولید و واردات آدامس در سنگاپور ممنوع است.

نکته جالب این است که آدامس ها مخصوص ترک سیگار و یا آدامس هایی که توسط دندانپزشک تجویز می شوند در سنگاپور ممنوعیت ندارند.

تناسخ بدون اجازه دولت چین غیر قانونی است

تناسخ عقیده ای است که برخی از مردم دارند و این به آن معنا است که پس از مرگ، روح انسان در بدن دیگری به زندگی خود ادامه می دهد. راهب های بودایی چین، به تناسخ اعتقاد دارند و قانون عجیب این منطقه آن است که راهب های این منطقه بدون اجازه رسمی دولت، اجازه ندارد تا تناسخ پیدا کنند!

در کانادا کشتن پا گنده جرم است

پا گنده یک موجود خیالی است و هنوز کسی این موجود را از نزدیک ندیده است اما با این حال، قانونی در کانادا وجود دارد که اگر یک پا گنده بکشید باید ۲۵۰ هزار دلار جریمه بدهید.

استفاده از سبیل مصنوعی در کلیساهای آلباما غیر قانونی است

بر اساس قانون کلیساهای آلباما، استفاده از سبیل مصنوعی در کلیساهای آلباما غیر قانونی بوده و جرم محسوب می شود.

در استرالیا ایجاد مزاحمت در مراسم عروسی جرم است

در مراسم عروسی مسیحیان، کشیش به افراد حاضر در عروسی اجازه می دهد تا اگر کسی با این ازدواج مخالف است، با دلیل مخالفت خود را اعلام کند. با این حال اگر در جنوب استرالیا کسی در مراسم عروسی مخالفت خود را اعلام کند به پرداخت ۱۰ هزار دلار استرالیا و دو سال زندان محکوم می شود.

در فلوریدا پوشیدن لباس دکولته زنانه برای مردان غیر قانونی است

در جنوب فلوریدا، مردان حق پوشیدن لباس زنانه دکولته یا همان بدون بند ندارند. مطمئنا هیچ مردی وجود ندارد که بخواهد چنین کاری انجام دهد!

در پایتخت ایتالیا بیرون بردن هر روز سگ ها اجباری است 

سگ ها حیواناتی حساس محسوب می شوند و باید هر روز آن ها را برای گردش بیرون ببرید. دولت ایتالیا نیز در راستای حمایت از حقوق این حیوانات قانونی وضع کرده تا افراد مجبور شوند که روزانه سگ های خود را بیرون ببرند

در کارائیب پوشیدن لباس چریکی ممنوع است

در محدوده حوزه کارائیب، تنها نیروهای نظامی حق استفاده از لباس های چریکی را دارند و به همین دلیل اگر لباس چریکی دارید، به هیچ وجه در کارائیب نباید آن را به تن کنید.

قوانین عجیب کشورها | سلفی گرفتن با مجسمه بودا در سری لانکا جرم است 

در کشور سری لانکا هیچ کس حق سلفی گرفتن با مجسمه بودا را نداشته و این کار جرم است. شاید برای شما مهم باشد که دلیل این قانون را بدانید. دولت سری لانکا اعتقاد دارد که برای سلفی گرفتن، باید به مجسمه بودا پشت کنید و این کار بی احترامی است.

در دانمارک ماسک زدن غیر قانونی است

برای دولت دانمارک شناخت هویت مردم در اماکن عمومی بسیار مهم است. به همین دلیل در سال ۲۰۱۸، دانمارک استفاده از ماسک یا کلاهی که باعث عدم تشخیص چهره شود را ممنوع اعلام کرد.

در کارولینای شمالی حق ندارید تا به دروغ اعلام ازدواج رسمی در هتل کنید

برای مردم کارولینای شمالی ازدواج اهمیت بسیار زیادی دارد به همین دلیل برای اقامت در هتل حق ندارید که به دروغ بگید متاهل هستید چون از نظر مردم این منطقه این کار بی احترامی به ازدواج است.

در ویکتوریا استرالیا بادبادک بازی غیر قانونی است 

در محدوده ایالت ویکتوریا در استرالیا، هر گونه بازی در اماکن عمومی جرم به حساب می آید. حتی بادبادک بازی نیز در این محدوده جرم است.

منبع:الی گشت

برچسب ها: