بــســـتـــن
پـنـجــــــره

مناطق گردشگری ویتنام

خواندن 4 دقیقه
18 بهمن 1401 | 12:55
18 بهمن 1401 | 12:55
خواندن 4 دقیقه

ویتنام علی‌رغم تاریخ پرفرازونشیب خود به مقصد گردشگری محبوبی در آسیای جنوب شرقی تبدیل شده است. جاهای دیدنی ویتنام تمامی ندارد! این کشور جاذبه‌های گردشگری متنوعی به علاقه‌مندان سفر ارائه می‌کند: مزارع شالی زمردین و سواحل ماسه‌ای سفید، شهرهای کاملا شیب‌دار و معابد عظیم، جزایر آهکی که به طرز چشمگیری از دریا سر برآورده‌اند، غارهای وسیع، کوه‌های سربه‌فلک‌کشیده و قبایلی با آداب و رسوم قدیمی که لباس‌های زیبا و رنگارنگشان چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. به این موارد غذاهای محلی را اضافه کنید تا دیگر تردیدی برای سفر به ویتنام نداشته باشید. با طاووس گشت به ویتنام سفر کنید و شگفت‌زده شوید.

خلیج هالونگ

خلیج هالونگ

چندین دهه است که خلیج هالونگ در ویتنام جز پر طرفدارترین جاذبه های این کشور بوده است، جاذبه ای نفس گیر که در فهرست میراث های جهانی یونسکو هم به ثبت رسیده است و توانسته لقب هفت عجایب طبیعی دنیا را بگیرد. به همین خاطر است که بازدید از این خلیج هزار رنگ با صدها جزیره ی صخره ایش از آن جاهایی است که هر گردشگری باید یکبار امتحان کند.

ساپا

در شهر ساپاSa Pa تنوع قومی زیاد است و بسیاری از اقوام از جمله پنج گروه اصلی از اقوام شامل همونگ، یو، زای، تی و خوفو وجود دارد که در ساپا از گذشته زندگی می کرند. این اقوام بصورت پراکنده در سراسر دره های ساپا وجود دارند و به تجارت و یا فروش محصولات خود که از طریق کشاورزی تولید می کنند مشغول هستند. این محصولات شامل برنج، ذرت، میوه ها و صنایع دستی است.

ساپا

پارک ملی فو کوک

پارک ملی فو کوک (Phu Quoc National Park) در کشور ویتنام ؛ استان کین گیانگ ؛شهر فو کوک واقع شده است. بیش از نیمی از جزیره فوکوک به عنوان یکی از پارک های ملی ویتنام محسوب می شود. این پارک زیستگاه طیف وسیعی از حیوانات بوده و اکوسیستم متنوعی را دارا میباشد؛از این رو به‌ عنوان ذخیره‌ گاه زیست‌ کره‌ یونسکو اعلام شده است.

دا لات

دا لات

دا لات با خیابان‌های پرپیچ‌وخم، بناهای متعلق به دوران استعمار فرانسه. این شهر به دلیل برخورداری از آب‌وهوای خنک و معتدل خود در طول سال «شهر بهار ابدی» لقب گرفته است. بازدید از کاخ تابستانی باشکوه امپراتور Bao Dai بسیاری از گردشگران را به سفر به دا لات ترغیب می‌کند.

پو لئونگ

برای دیدن مناظر آرامش بخش روستایی به حفاظت گاه طبیعی پو لئونگ بروید. دو رشته کوه در کنار هم که در بین آن ها دره ای عمیق به چشم می خورد دره ای که تماشایی ترین شالیزارها، تپه ها و جنگل ها را در خود جای داده است.

پو لئونگ

هانوی

هانوی معروف به شهر ۱۸ دریاچه حیرت‌انگیز، در سمت راست رودخانه رد ریور (Red River) و در آغوش طبیعتی بی‌نظیر قرار گرفته است. موزه‌های بسیاری وجود دارند که تاریخ انقلاب، جنگ و هنر این شهر را روایت می‌کنند. خیابان‌های مناطق قدیمی شهر و ساختمان‌هایی که رگه‌هایی از معماری فرانسوی را به نمایش می‌گذارند بسیاری را به وجد می‌آورند.

هو شی مین

هو شی مین

هو شی مین که در گذشته آن را با نام سایگون یاد می کرده اند در جوامع بین الملل یکی از شلوغ و برزگترین شهرهای ویتنام است که در برای پیاده روی در این شهر باید بسیار صبور باشید. این شهر بعد از جنگ ویتنام پایتخت ویتنام جنوبی شد و تاریخ جنگ این کشور را در سطح شهر و در موزه های آن می توانید مشاهده کنید.

مای سان

مای سان مجموعه ای از معابد هندوهاست که بنا به قدمت سکونت هندوها در این منطقه باستانی، بسیار مشهور است. سایت باستان شناسی مشهور مای سان در کشور ویتنام، در گذشته مرکز پرستش خدای آیین هندوها یعنی شیوا بوده است. معابد و عبادتگاه ها یکی از جاذبه های گردشگری در مناطق آسیای جنوب شرقی است. کشور ویتنام نیز از این قاعده مستثنی نیست.

مای سان

پارک ملی فونگ نها-که بانگ

یکی از دیدنی ترین بخش های این کشور که می توان آن را خاص و منحصر بفرد نامید، پارک ملی فونگ نها که بانگ (Phong Nha-Ke Bang National Park) نام دارد. این پارک در 500 کیلومتری پایتخت ویتنام قرار داشته و نام آن نیز در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

برای سفر به ویتنام و رزرو و خرید تور های آسیا و اروپا به وبسایت طاووس گشت مراجعه کنید.

همچنین می توانید با شماره های ما تماس بگیرید.

09137547969

03136277662