بــســـتـــن
پـنـجــــــره

فصل زمستان به کجای ایران سفر کنیم؟ 2

خواندن 4 دقیقه
9 دی 1401 | 21:17
9 دی 1401 | 21:17
خواندن 4 دقیقه

فصل زمستان فصلیست که برای سفر به مناطق جنوبی که شاید کمتر به آن سفر کرده ایم باید وقت بگذاریم. در مناطق جنوبی کشور عزیزمان ایران، مقاصد بسیار زیبا و بکر برای سفر و تفریح وجود دارد. اگر صحبت از شمال کشور شود با مناطق آن بیشتر آشنایی داریم اما از جنوب کمتر میدانیم. در این مقاله سعی شده است این مناطق زیبا را به شما معرفی بکنیم. برای دیدن تورهای جنوب کشور و رزرو آن می توانید به وبسایت طاووس گشت مراجعه کنید.

قلعه سریزد، مهریز

این بنا در شهر یزد و شهرستان مهریز قرار دارد و یکی از قدیمی ترین و بزرگترین بانک های جهان در گذشته بوده است. قدمت این بنا به دوره ساسانیان می رسد و در گذشته برای ذخیره سازی مواد غذایی، پول، طلا و زیورآلات مورد استفاده بوده است.

این قلعه از ۳ طبقه خشتی و گلی به وجود آمده است و مجموعا ۷۷۹۰ مترمربع مساحت دارد. این بنا ۴۶۸ حجره دارد که هر کدام از آنها متعلق به یک خانواده بوده تا اشیاء با ارزش خود را در آن نگهداری کنند و در هنگام هجوم دشمن نیز در این حجره‌ها پناه بگیرند.

کوه های مریخی چابهار

در حدود ۵۰ کیلومتری چابهار به سمت بندر گواتر، رشته کوه هایی بسیار زیبا وجود دارد. این کوه ها به کوه های مینیاتوری یا مریخی معروف هستند و البته در زبان محلی به نام “کالانی” شناخته می شود. این منطقه به لحاظ تاریخی نیز دارای اهمیت خاصی است و گذشته پرباری دارد. در تحقیقات انجام شده این منطقه دارای انواع فسیل های جانوران دریایی است. این نشان دهنده این امر است که در گذشته این منطقه خشک نبوده و در زیر آب قرار داشته است.

چشمه آب گرم گنو، بندرعباس

چشمه های آب گرم، فرصت مناسبی برای بیرون کردن سرمای زمستان از بدنتان است و از جمله مقاصد سفری است که همیشه در زمستان محبوب اند. در آب های این منطقه نوعی ماهی به نام آوینیوس گینویس زندگی می کنند که در هیچ جای دیگر جهان نمونه ای از آنها وجود ندارد. همچنین استخر هایی برای استفاده بهتر از آب گرم این مکان برای مسافران وجود دارد.

تنگه گمبیل، سپیدان

تنگه گمبیل در روستای ساران استان فارس قرار دارد و از جمله خصوصیات زیبای آن رودهای زیبا، درختان سرسبز، انگور، گردو، انجیر و تمشک های وحشی است. این تنگه در روستای ساران بهشت مکان یا بشمکان قرار دارد و از جمله مناطقی است که جز قطعاتی از بهشت ایران محسوب می شود.

کویر نایبند، طبس

به جرات کویر نایبند در لیست بهترین مقاصد سفری زمستان و پاییز قرار دارد. این روستای زیبا در فاصله ۲۲۵ کیلومتری طبس قرار دارد و در مسیر حرکت به سوی راور، در استان کرمان قرار دارد. روستای نایبند در نزدیکی کویر لوت واقع شده است. سرسبزی منحصر به فرد این مکان در کنار کویر، مناظر زیبایی را به وجود آورده است.

سازه های آبی شوشتر

برای مسافرت در زمستان یکی دیگر از انتخاب های شما، سازه های آبی شوشتر است. این بنای عظیم که مجموعه ای از پل ها، بندها و آسیاب‌ها، آبشارها و کانال ها و تونل های عظیم برای هدایت مسیر آب است در جهان نیز معروف است.

ساخت این بنا که مربوط به دوره هخامنشیان و ساسانیاناست، به منظور استفاده بیشتر و بهینه از آب است. مادام ژان دیولافوا یکی از باستان شناسان فرانسوی، سازه های آبی شوش را به عنوان بزرگترین مجموعه صنعتی پیش از انقلاب صنعتی عنوان کرده است.

در نهایت تجربره های خود را در رابطه با سفر در زمستان را با ما در میان بگذارید. برای تهیه تور های گردشگری جنوب کشور می توانید به وبسایت طاووس گشت مراجعه کنید.

همچنین می توانید با شماره های ما تماس بگیرید.

09137547969

03136277662