بــســـتـــن
پـنـجــــــره

فصل زمستان، به کجای ایران سفر کنیم؟ 1

خواندن 4 دقیقه
8 دی 1401 | 09:11
8 دی 1401 | 09:11
خواندن 4 دقیقه

فصل زمستان فصلی است که برای سفر به مناطق جنوبی که شاید کمتر به آن سفر کرده ایم باید وقت بگذاریم. در مناطق جنوبی کشور عزیزمان ایران، مقاصد بسیار زیبا و بکر برای سفر و تفریح وجود دارد. اگر صحبت از شمال کشور شود با مناطق آن بیشتر آشنایی داریم اما از جنوب کمتر میدانیم. در این مقاله سعی شده است این مناطق زیبا را به شما معرفی بکنیم. برای دیدن تورهای جنوب کشور و رزرو آن می توانید به وبسایت طاووس گشت مراجعه کنید.

بندر خمیر و چشمه آب گرم سیاه کش

این چشمه زیبا در استان هرمزگان از بکرترین مناطق گردشگری ایران است. عنوان بهترین مقصد سفر در زمستان را می توان به این چشمه داد. زیرا چشمه آب گرم سیاه کش در کشور کمتر شناخته شده است و از گزند آلودگی های محیطی به دور مانده است.

غار نمکی قشم

در لیست جاذبه های توریستی و گردشگری جزیره قشم، نام غار نمکی به چشم می خورد که در فاصله ۱۰۰ کیلومتری شهر است. غار نمکی قشم یا غار نمکدان، به عنوان طولانی ترین غار نمکی جهان نیز شناخته می شود. علت نامگذاری آن نیز به غیر از نمک موجود در محیط، به دلیل شکل نمک دان مانند و مخروطی دالان ها در دل کوه است و بهترین زمان برای دیدار از ان نیز فصل زمستان!

در این غار می توانید قندیل های زیبا و طبیعی از نمک ببینید و حتی از نمک آن به عنوان نمک خوراکی با خود به همراه ببرید. همچنین به دلیل نمکی بودن غار و خاصیت ضد عفونی کننده نمک، هوای غار نیز دارای خاصیت درمانی است.

جزیره ستاره ها در قشم

در فاصله ۵ کیلومتری شهر قشم و نزدیکی های روستای برکه خلف، یکی از عجایب زیبای ایران به نام دره ستاره ها وجود دارد؛ مکانی که عمری دو میلیون ساله دارد! مکانی با تندیس و ستون هایی ماسه ای و عجیب که بسیار جذاب و زیبا هستند.

براساس افسانه مردم محلی، سال ها قبل یک ستاره در این نقطه سقوط کرده است و این مکان را به وجود آورده است. به همین دلیل نام آن را در زبان محلی استاره کفته می گویند. دره ستارگان در سازمان یونسکو به عنوان بخش بزرگی از ژئو پارک جزیره قشم نیز به ثبت رسیده است.

جزیره هنگام، هرمزگان

در خلیج فارس، جزیره ای به نام هنگام وجود دارد که وسعتی ۵۰ کیلومتری دارد و در حقیقت در قسمت جنوبی جزیره قشم است. در این جزیره زیبا معادن سرب و نمک زیادی وجود دارد. اگر دلتان می خواهد در فصل زمستان از سواحل زیبا و رنگارنگ و حضور در کنار دلفین ها لذت ببرید، حتما سری به جزیره هنگام بزنید. جزیره هنگام بهترین مکان برای فرار از سرمای برف و سفر در زمستان است.

آبشار سوی دزفول

آبشار سوی دزفول، مقصد بعدی است که برای سفر در زمستان با معرفی آن با شما همراهیم. این آبشار بسیار زیبا، مناظر بسیار دیدنی را در دل طبیعت به وجود آورده است. علت نامگذاری این منطقه وجود دهستانی در نزدیکی های آن است که به معنی لطافت است.

این آبشار از درون غاری سرچشمه می ‌گیرد که از صخره‌ های بلندی به پایین می‌ ریزد. آب آبشار سوی دزفول؛ مسافتی را از میان دشت‌ ها و کوه ها می ‌پیماید و در نهایت به آغوش دریاچه سد دز در استان خوزستان وارد می‌ شود.

تنگه کول فرح، ایذه

این تنگه در هفت کیلومتری شمال شرق ایذه است که با داشتن شش نقش برجسته تاریخی؛ دارای قدمتی مربوط به دوران ایلامیان است. این محل در واقع پرستشگاه نارسینا است که یکی از خدایان ایلامی است. در قسمت راست ورودی این تنگه دو قطعه سنگ عظیم نیز وجود دارد. روی این قسمت نقش هایی ظریف و زیبا از صورت انسان و حیوانات در حال نیایش و پرستش بر بدنه آنها دیده می شود.

جزیره هرمز

جزیره هرمز به خاطر خاک قرمزش رنگش معروف است. خاکی که ترکیب بی‌ نظیر را با آبی دریا به وجود آورده که فرصت بسیار خوبی برای عکاسی به وجود می آورد. در جزیره هرمز دیدن جاهایی مثل دره مجسمه ‌ها، جزیره بکر مفنق، دره رنگین کمان و تنگه هرمز را که همگی بی نظر اند، نباید از دست داد. بطور کلی مناطق جنوب کشور همیشه در لیست بهترین مقاصد سفر در زمستان قرار دارند و برای فرار از سرمای زمستان، فرصت مناسبی هستند.

در نهایت تجربره های خود را در رابطه با سفر در زمستان را با ما در میان بگذارید. برای تهیه تور های گردشگری جنوب کشور می توانید به وبسایت طاووس گشت مراجعه کنید.

همچنین می توانید با شماره های ما تماس بگیرید.

09137547969

03136277662