بــســـتـــن
پـنـجــــــره

عظمت و رمز و رازهای یکی از عجایب جهان، اهرام مصر

خواندن 2 دقیقه
12 اسفند 1402 | 21:52
12 اسفند 1402 | 21:52
خواندن 2 دقیقه

اهرام مصر، شاهکارهایی از هنر و معماری باستانی، در ذهن هر کسی که به گردشگری علاقه‌مند است، تصاویری از تاریخ باستان و فرهنگ مصر باز می‌اندازد. این بناهای باشکوه در منطقه صحرایی گیزه، نزدیک شهر کاهیر، در حدود ۴۶۰۰ سال قبل از میلاد ساخته شدند و همچنان جذابیت خود را حفظ کرده‌اند. با طاووس گشت همراه باشید.

زمینه تاریخی

اهرام بخشی از گورستان ملکی مصری‌ها بوده‌اند و به عنوان آرامگاه برای فرمانروایان فرعونی مصری ساخته شدند. ساخت این اهرام‌ها به عنوان یک نماد از قدرت و عظمت فرعون‌ها بود و از آن زمان تاکنون، بی‌نظیرترین ساختمان معماری در جهان شناخته می‌شوند.

ساختار و ابعاد

اهرام از سنگهای بلوکی آهکی و گرانیتی ساخته شده‌اند و شامل سه هرم اصلی به نام‌های خوفو، خفره و منقرعه هستند. اهرام خوفو با بلندترین ارتفاع، به طور غیرمنتظره‌ای بزرگترین اهرام است و ارتفاعی برابر با ۱۳۶ متر دارد.

رمز و رازها

هرچند که بسیاری از رازهای این بناهای باستانی توسط باستان‌شناسان و تاریخ‌نگاران حل شده‌اند، اما هنوز بخش‌هایی از آنها معما برای محققان باقی مانده است. یکی از معماهای معروف اهرامها، روش ساخت و جابه‌جایی بلوک‌های سنگی برای ساخت این بناهاست که هنوز هیچ توضیح رسمی و دقیقی در مورد آن ارائه نشده است.

جاذبه گردشگری

اهرامهای مصر به عنوان یکی از بزرگترین جاذبه‌های گردشگری جهان شناخته می‌شوند و هر ساله میلیون‌ها گردشگر از سرتاسر جهان به مصر می‌آیند تا این عجایب باستانی را ببینند و تجربه‌ی یک سفر به دوران باستان را احساس کنند.

برای رزرو و خرید تور های داخلی و خارجی، به وبسایت طاووس گشت مراجعه کنید.

همچنین می توانید با شماره های ما تماس بگیرید.

09137547969

03136277662