بــســـتـــن
پـنـجــــــره

بهترین مقصد برای سفر

خواندن 2 دقیقه
2 اسفند 1400 | 09:23
2 اسفند 1400 | 09:23
خواندن 2 دقیقه

ایران دارای آب هوای گوناگون و چهار فصلی است که این امکان را برای گردشگران فراهم می سازد تا در هر فصل از سال، مقاصدی را برای سفر داشته باشند و بتوانند به راحتی در تمام روزهای سال به مسافرت بروند.

با فرارسیدن فصل بهار نیز مقاصد گردشگری بسیاری در ایران آماده استقبال از گردشگرانی هستند که از به پایان رسیدن زمستان طولانی خرسند بوده و خود را برای سفر به دل طبیعت سبز بهاری آماده می سازند.

مقاصد سفر های بهاری

اگر نمی دانید در این فصل به کجا سفر کنید و چگونه از بهار زیبا لذت ببرید، در معرفی مقاصد گردشگری بهاری ایران زمین همراه باشید.

در خانه ماندن، آن هم در فصلی مانند بهار اصلا جایز نیست. این فصل از سال یکی از مناسب ترین و بهترین زمان ها برای سفر بوده که به گشت و گذار و تجربه لذت های وصف نشدنی معروف است.

شیراز

فصل بهار، به ویژه ماه اردیبهشت در شیراز نیاز به توضیح ندارد و بی شک فردی نیست که نداند اردیبهشت شیراز چگونه است. به طور کل اگر اردیبهشت شیراز را ندیده و بوی بهار نارنج های تازه را حس نکرده باشید، اردیبهشت را نفهمیده اید. شیراز در این ماه ذره ذره بهار را به جانتان تزریق می کند. وقتی در باغ های سرسبز این شهر در اردیبهشت ماه قدم می زنید، معنی زندگی را می فهمید، باغ های شیراز ، تکه هایی کوچک از بهشت هستند که پیشنهاد می کنیم حتما در اردیبهشت سری به آن ها بزنید.

سرعین

شهر سرعین یکی از مناطق گردشگری در استان اردبیل بوده که شهرت خود را مدیون چشمه های آب گرم است. این چشمه های آب گرم، معمولا از کوه سبلان سرچشمه می گیرد که خود یکی از دلایلی است که شما را مجاب کند تا به این شهرستان زیبا سفر کنید.

کرمانشاه

کرمانشاه هم یکی از آن مکان هایی است که پیشنهاد می شود در فصل بهار به آن سر بزنید. این استان در عین کوهستانی بودن، بسیار سرسبز و با طراوت است. این استان دارای مناطق طبیعی بوده که از دیدن آن ها نفس در سینه هر فردی حبس خواهد شد. دشت های وسیع و سرسبز با انواع گونه های گیاهی. جاذبه های تاریخی در دل همین دشت های وسیع، این استان را تبدیل به یکی از منحصر به فرد ترین استان ها و مکان ها برای سفر در بهار کرده است.

منبع : وبلاگ اقامت ۲۴

برچسب ها: