بــســـتـــن
پـنـجــــــره

بهترین باغ وحش های جهان

خواندن 3 دقیقه
7 مهر 1402 | 12:46
7 مهر 1402 | 12:46
خواندن 3 دقیقه

باغ وحش ها مکانی برای تماشا و نگهداری از حیوانات است که دیدن از آن برای بسیاری جذاب و دوست داشتنی است. پس شاید علاقه مند باشید بدانید در دنیا کدام باغ وحش ها از همه معروف‌تر و بزرگ‌تر هستند. با طاووس گشت همراه باشید تا چند باغ وحش برتر جهان را به شما معرفی کنیم.

باغ وحش سن دیگو، کالیفرنیا

باغ‌وحش سن‌دیگو (San Diego Zoo) یکی از معروف‌ترین باغ‌وحش‌ها در دنیا با بیش از ۴،۰۰۰ حیوان و ۸۰۰ گونه مجزا است. پارک این باغ‌وحش حدود ۱۰۰ هکتار وسعت دارد. آب‌و‌هوای ساحلی و آفتابی جنوب «کالیفرنیا» برای بسیاری از حیوانات مناسب است. تقریبا تمام گونه‌های باغ‌وحش سن‌دیگو در هوای آزاد نگه‌داری می‌شوند. باغ‌وحش سن‌دیگو همچنین در تلاش برای حفاظت و نگهداری گونه‌ها بسیار فعال است و تعداد زیادی از گونه‌ها در ابعاد وسیع تولید‌ مثل شده‌اند تا در زمان و مکان مناسب در حیات‌وحش‌شان رها شوند.

باغ‌های ملی جانورشناسی آفریقای جنوبی

باغ‌های ملی جانورشناسی آفریقای جنوبی واقع در شهر پرتوریا، یکی از بزرگترین باغ وحش‌ های جهان است که 210 هکتار وسعت دارد. 705 نوع مختلف و بیش از 9 هزار حیوان در آن زندگی می‌کنند. رودخانه Apies (میمون‌ها) این باغ وحش را به دو قسمت مختلف تقسیم می کند. نیمی از این باغ وحش کاملا مسطح، و نیمه دیگر آن تپه‌ها و پستی بلندی‌های بسیاری دارد.

باغ وحش لندن

این باغ وحش با نام مستعار Regent’s Zoo در مقایسه با دیگر باغ وحش هایی که اینجا معرفی می شوند نسبتا کوچک است و علیرغم اینکه قدیمی ترین باغ وحش علمی در دنیاست، تنها 36 هکتار مساحت دارد. اما آنچه سبب شده باغ وحش لندن را در این مطلب بیاوریم، حضور بیش از 19 هزار حیوان از 673 گونه مختلف است که آن را به یک مورد استثنایی تبدیل می‌کند.

باغ وحش برانکس، نیویورک

باغ‌وحش برانکس (Bronx Zoo) که در سال ۱۸۹۹ افتتاح شده، واقع در نیویورک‌سیتی، بزرگ‌ترین باغ‌وحش کلان‌شهری در ایالات متحده است. این باغ‌وحش دارای ۲۶۵ هکتار زیربنا به شکل پارک و زیستگاه طبیعی می‌شود و خانه‌ی بیش از ۴،۰۰۰ حیوان و ۶۵۰ گونه مختلف حیوانی است؛ که بسیاری از آن‌ها در معرض خطر هستند. بسیاری از گونه‌های باغ‌وحش برانکس، از جمله بخش‌های «دنیای پرندگان» و «دنیای خزندگان»، به صورت علمی دسته‌بندی شده‌اند در صورتی که سایرین از جمله دسته‌های «دشت‌های آفریقا» و «حیات‌وحش آسیا»، بر اساس مکان جغرافیایی آن‌ها طبقه‌بندی شده‌اند.

باغ وحش مسکو

با تاریخ افتتاح رسمی در سال ۱۸۶۴، «باغ‌وحش مسکو» (Moscow Zoo) یکی از قدیمی‌ترین باغ‌وحش‌های اروپا است. امروزه این باغ‌وحش بیش از ۶۰۰۰ حیوان و ۹۲۷ گونه حیوانی را میزبانی می‌کند و محیطی به گستردگی حدود ۵۳ هکتار را پوشش می‌دهد؛ که آن را تبدیل به بزرگ‌ترین باغ‌وحش روسیه می‌کند.

برای رزرو و خرید تور های داخلی و خارجی، به وبسایت طاووس گشت مراجعه کنید.

همچنین می توانید با شماره های ما تماس بگیرید.

09137547969

03136277662